niedziela, 25 listopada 2012

Masaż głowy

Stres, zła dieta, brak snu i nieodpowiednia pielęgnacja mogą doprowadzić do tego, że nasze włosy zaczną wypadać i stracą blask. Wówczas podjąć należy kroki nie tylko związane z stosowaniem odżywek, masek do włosów czy ampułek, ale warto zacząć od wykonania masażu skóry głowy. 

Należy pamiętać, że masaż aby był efektywny, powinien trwać przez ok. 10 min. Najlepiej 2-3 w  tygodniu. Jego efekty zobaczymy już po 2- 3 miesiącach, choć ta zależność może być inna u każdego z nas. Ja taki masaż wykonuję podczas mycia, choć wówczas trwa nieco krócej ok. 6 min. Mimo wszystko po ok. 2 miesiącach, moje włosy nie są tak skłonne do rozdwajania i nabrały blasku. 

1. Zaczynamy od włosów przy czole, nasze kciuki kładziemy na środku głowy. Czubki naszych wszystkich palców naciskają na skórę głowy. Uciśnięcia nie są zbyt mocne, nie powinny sprawiać żadnego bólu. Unikamy dotyku skóry głowy paznokciami, bo to może powodować szybsze jej przetłuszczanie się.

2. Potem zajmujemy się środkiem głowy. Staramy się przeczesać włosy od czoła do tyłu. Pamiętamy o paznokciach, masujemy czubkami palców. Ruch powtarzamy ok. 10 razy. 

3. Kolejnym krokiem jest masaż tyłu głowy. Masujemy nasadę szyi i czubek głowy od potylicy. Używamy jedynie czubków palców. 

4. Następnie zajmujemy się skroniami i karkiem. Uciskamy je niezbyt mocno. Masujemy po obu stronach skroni, nad uszami i na linii włosów z karkiem. 

Etapy powtarzamy 3-4 razy, tak aby masaż zajął ok. 10 min. 


1 komentarz:

  1. Uwielbiam masaże głowy... uwielbiam jak fryzjerka myje mi włosy... po prostu jest extra.

    Muszę swojego zatrudnić do masowania mojej główki... :P

    OdpowiedzUsuń